Du är här: Hem » Insiderprogram » Silver upp 7% på nio dagar

Silver upp 7% på nio dagar

Silver upp 7% på nio dagar

Mike Maloney på GoldSilver.com meddelade våra medlemmar i insiderprogrammet den 2:a november, dvs för nio dagar sedan, att det var ett utmärkt tillfälle att köpa silver. Då stod silverpriset på 31 dollar per troy-uns och sedan köprekommendationen till våra medlemmar har priset gått upp till 33,20 dollar. Det är en uppgång med ca 7%. Inte illa på nio dagar. I skrivandets stund står spotpriset i silver på ca 33 dollar per troy-uns.

Vi erbjuder våra kunder kontinuerlig information om extra bra tillfällen att växla in pappersvaluta mot riktiga pengar – guld och silver i vårt insiderprogram. Priset för medlemskapet är motsvarande 1 troy-uns guld och då är du medlem livet ut. Mer information hittar du här.

Om författaren

Johnny Mellgren är GoldSilver.coms country manager för Sverige, Norge och Danmark.

Antal inlägg : 4

Kommentera artikeln

© 2010 Gold & Silver, Inc. Alla rättigheter reserverade.

Till toppen av sidan